Збогум легендо - почина филмскиот гениј, болеста беше посилна

Светот го напушти уште еден голем уметник, мајстор во својот занает, Џон Авилдсен почина во Лос Анџелес во 82-годишна возраст и зад себе остави филмски остварувања кои ќе се паметат со генерации. Режисерот на „Роки3 и „Карате кид“, почина од рак на панкреас.

Силвестер Сталоне од режисерот за збогува на Инстаграм со проштална порака: -„Почивај во мир. Сигурен сум дека наскоро ќе режираш хитови на небото.Ти благодарам.“ - напиша познатиот актер.

 

 

 

19.06.2017 - 12:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа