Врескање и плач одѕвонуваат - олуја собори тобоган полн со деца

Силниот ветер кој вчера дуваше во Сутоморе ја сруши конструкцијата на водениот тобоган, кој се наоѓа на самата плажа, а според очевидците, во тој инцидент повредени се деца.

Како што тврди авторот на видеото, повредени се 5 деца.

Децата имале повреди на главита, грбот, нозете и рацете. Две деца кои биле на врвот од тобоганот паднале.

Погледнете:

 

 

 

 

18.06.2017 - 19:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа