Возеше во спротивен правец на автопат 40 километри, па се заби во полиција (ВИДЕО)

Неиуменуван Сенегалец со француски пасош во саботата наутро околу 9 часот приреди општ хаос на шпанскиот автопат А-92.

Возачот прво 40 километри возеше во спротивен правец, па на крај се заби во блокадата која му ја постави полицијата откако неколку пати одбивал да застане.

Со оглед на тоа со која брзина се забил во едно од поставените возила, полицајците помислиле дека загинал на лице место, меѓутоа тој се извлекол со полесни повреди.

Што го навело на така луд чин не е познато, но локалните медиуми наведуваат дека станува збор за лице со психичко пореметување.

 
 
11.01.2017 - 12:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа