Возачи среде Скопје со тепачка го решија сообраќајниот метеж (видео)

Улиците на Скопје честопати се преполни и воопшто не може да се вози по одредени булевари. Особено во периодот од 13 до 17 часот колоните возила се најчеста глетка.

Тоа најмногу ги погодува возачите кои едноставно мора да се борат и со оние кои сакаат преку ред за побрзо да ги престигнат или да се вклучат во колоната.

Кулминација на ваквата состојба е оваа тепачка која се случи на улиците на Скопје во која учествуваа две возила и нивните патници.

Снимката ја објави 21ТВ

 

 

 

18.06.2017 - 15:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа