Вкусна закуска: Пица-компир (ВИДЕО)

Потребно е само да ги следите чекорите прикажани во видеото и така ќе ја приготвите оваа вкусна закуска.

Благодарение на ова видео можете да направите еден сосема поинаков оброк. Веројатно до сега не сте имале можност да пробате пица-компир.

За ова вкусно јадење потребно ви е:

4 големи компири

за првиот вид: моцарела, песто сос, шери домати, зачини по вкус.

За вториот вид: павлака,кромид,сланина, сол, бибер

За третиот вид: фета, тиквичка,маслинки,сол,бибер

За четвртитот вид: рендана моцарела или кашкавал по вкус, пиере од домати, колбас или салама по желба.

 

 
 
14.10.2016 - 12:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа