Вистинско чудо: Снимила розов делфин - од шок за малку ќе се онесвестела

Бриџит Будро била на крстарење со својот сопруг кога во каналот за бродови на реката Калкас во Лузијана, видела група делфини како си играат, а два делфини биле розеви.

Таа од шок затоа што гледа розов делфин за малку ќе паднела во водата.

Таа успеала да фотографира само еден. Розевите делфини се вистинска реткост во Лузијана. Се смета дека розовите делфини се всушност албино делфини.

 

 

 

 

11.08.2017 - 17:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа