ВИДЕО: Три коцки лед ќе ја скратат најголемата мака на секоја домаќинка - супер трик

Сите знаеме колку е напорно перењето па пеглањето на алиштата, но сега е откриен генијален трик кој ќе ви заштеди време и пари. Постои лесен начин да ги испеглате испраните алишта, а тоа се само три коцки лед.

Ставате чиста испрана облека во машината за сушење, ставате три коцки лед и оставате машината да работи 15 минути. Потоа, облеката изгледа како да е испеглана со пегла.

Погледнете ја постапката:

 

 

 

05.06.2017 - 16:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа