Видео: Солзи во студиото на „Пинкови ѕвездички“ - малото девојче никој не остави рамнодушен

Лилјана Плавишиќ ги воодушевила и публиката и жирито на „Пинкови ѕвездички“, кога ја отпеала песната „Секој има некој кој веќе го нема“

Ова 8-годишно девојче песната која ја изведувала ја посветила на својот покоен дедо, кој во животот немала можност да го запознае.

Нејзината интерпетација ја расплакала Гоца Тржан која не можела да ги сокрие чувствата.

Погледнете го моќниот настап:

 

 

 

16.12.2017 - 15:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа