ВИДЕО: Само на Балканот - камион на две тркала

Поради силните оркански ветрови, автопатот Ријека – Загреб е затворен за сообраќај за товарни возила и по него може да се сообраќа само со автомобили. Но еден возач на камион решил да ја игнорира забраната. Погледнете како се бореше со ветрот. Најинтересниот момент е меѓу 30тата и 45 секунда

 

 

 

14.11.2017 - 11:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа