Видео: Русин изведе луд скок од зграда - овој потег ни научниците не го препорачуваат

Русин преживеа опасен скок од тераса на зграда со отворен падобран.

На видеото кое е поставено на сајтот „Ivanovonevs.ru“ во четвртокот, се гледа човек кој од балкон спушта отворен падобран пред да се качи на оградата и да скокне.

-Идиот, се слуша како вика авторот на видеото додека го прикажува успешното слетување на адреналинскиот зависник.

Висината од која скокнал не е објавена. Научниците велат дека 30 метри е најмалата висина од која може да се скокне со падобран и преживее.

 

 

 

12.01.2018 - 21:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа