ВИДЕО: Прекрешени правилата на ЕХВ, делегатот сама додели тајм – аут

Во самиот финиш од натпреварот еден момент привлече големо внимание.

Кога Едуард Кокшаров се подготвуваше да повика тајм-аут, делегатот на средбата избрза и му го зеде зелениот картон за минута одмор и наместо Русинот, тој повика тајм-аут. Правилата налагаат тајм-аутот да биде официјален кога тренерот ќе го стави картонот на записничката маса.

 

 

 

 

 

 

08.05.2017 - 14:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа