ВИДЕО: Оригинално, брзо и лесно- Украсување на јајца со ориз

Бојадисувањето јајца е омилениот празничен обичај во многу семејства, а доколку се одлучите за оваа техника може да ги направите исклучително забавни за децата.

Потребно ви е:

- Бел ориз

- Прехрамбена боја

- Пластичен тањир

Деталната постапка погледнет ја во видеото:

 

 

 

 

10.04.2017 - 14:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа