ВИДЕО: Опасна жена кружи низ град- погледнете како краде пари дур да трепнете

Жената „измамник“ како што ја нарекуваат во Белград, краде и преку ден. Жртва на оваа жена била продавачка од Обреновец, а снимката е направена со сигурносна камера.
Инцидентот се случил во продавница за козметика, но за жал, оваа продавачка е само една од многуте прелажани.
-„Девојката најнормално дојде. Ништо не се посомневав. Ми побара црно моливе, рече дека сака да го купи. Држеше 2.000 во раце, па ме праша да и гираситнам и така додека го правев тоа, таа успеа да украде пари, а јас ни во сон не претпоставив дека сака да ме прелаже.“ - рекла продавачката Милица.
Неофицијално се дознава дека најмалку 5 продавници се ограбени на овој начин.
Погледнете ја видео снимката:
 

 

 

21.04.2017 - 16:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа