ВИДЕО: Милионски град исчезнал во секунда - буквално е избришан од земјата

Главниот град на Аризона, Финикс се наоѓа на подрачје на топла пустинска клима.

За време на песочна олуја овој град бил целосно парализиран. Обично во Финикс летата се долги и топли, а зимите благи. Времето е главно сончево.

Погледнете го видеото:

 

 

 

11.08.2017 - 18:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа