Видео: Германски овчар му помага на својот заробен другар да излезе од снегот

Велат дека вистинските пријатели се познаваат во неволја, а оваа изрека очигледно важи и за животните.

На интернет кружи видео кое стана хит ширум светот.

Погледнете како ова куче му помага на својот заробен другар да излезе од натрупаниот снег:

 

 

 

 

15.12.2017 - 13:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа