Видео: Драма во Белата куќа - жена со џип ја пробила заштитната ограда

Автомобил , со кој управувала жена удри во заштитната ограда на Белата Куќа, потврди Американската тајна служба.

Веднаш по сударот , жената е уапсена , а автомобилот не ја преминал заштитната бариера.

,, Жената – возач веднаш е уапсена од тајната служба . Ниту еден припарник на Тајната служба или полицаец не е повреден во инцидентот . “ , на твитер објави безбедносната служба.

Инцидентот се случи за време на средбата на Американскиот претседател Доналд Трамп со Австралискиот премиер , Малколм Трнбол.

Белата куќа е затворена , а на терен се пожарникари , форензичари и полицајци . Во тек е истрагата за инцидентот. 

 

 

 

23.02.2018 - 23:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа