ВИДЕО: Дете пропадна во дупка во Чаир

 

Пристигна животот во Македонија. Во општина Чаир по обилните врнежи, a поради нерешената инфраструктура, се случи несреќен случај, при што е повредено дете, објави НетПрес.

Во видеото подолу може да се забележи како детето пропаѓа во дупка додека стои покрај урнатина како последица од дождот што врнеше во средата.

 

 

 

16.06.2017 - 15:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа