Верувања за петок 13-ти: Овие работи никако не смеете да ги направите

Утре е петок 13- ти и бидете внимателни да не ги направите овие неколку работи. 

Утре е првиот Петок 13-ти за оваа 2017 година. На денот кој се смета за баксузен, ова не смеете да го правите:

 

Внимавајте да не истурите сол, не поминувајте под скали, ако кажете нешто лошо чукнете во дрво.

 Се смета дека денеска не треба да допрете буба-мара, и не треба да го прекрстувате приборот за јадење.

 

 

 

12.10.2017 - 21:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа