Важно соопштение за натпреварот Македонија-Шпанија

Сите љубители и навивачи на македонската репрезентација на Ден на натпревар меѓу Македонија и Шпанија можат да купат билет на три локации во близина на Националната арена „Филип Втори“.

Поставени се три продажни места:

-Фонтана „Градски парк“; Кеј на Вардар зад Влада на РМ; Пешачки мост во близина на дискотеките во „Градски парк“ кои на денот на натпреварот ќе работат од 12:00 до 20:15 часот.

Билетите кои се купени електронски ќе мора да се заменат за реални билети на наведените пунктови.

Влезовите за публиката на Националната арена на денот на натпреварот ќе бидат отворени од 18.45 часот, а ќе се затворат во 20.30 часот. Апелираме гледачите да стигнат на време за да се избегнат непријатности непосредно пред почеток на натпреварот.

Билетарата на Националната арена утре нема да работи поради ограничениот безбедносен радиус околу стадионот проектиран од надлежните служби.

 

 

 

11.06.2017 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа