Трагичен крај на потрагата: Полицаецот Петар пронајден мртов

Телото на исчезнатиот полицаец е пронајдено на 5-ти во Руговица.

 

По 45 дена потрага за Петар Манојловиќ на кој му се изгуби секој траг на 21-ви минатата година во близина на мостот Младост во Загреб, во коритото на реката Сава на 5-ти е пројадено неговото тело, јавува Јутарњи лист.

Манојловиќ еден ден пред да исчезне пиел кафе со сопругата која потоа отишла во град, а тој се упатил негде оставајќи ги во својот дом документите и парите. Мобилниот бу бил исто така исклучен.

Не неговото тело на се пронајдени знаци на насилство.

Полицијата работи на расветлување на случајот.

 

 

 
 
12.01.2017 - 11:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа