Трагедија: Познат светски скијач загина на тренинг

Францускиот скијач Давид Пуасон почина во 35. година по пад на тренинг во Канада, соопшти Скијачкиот сојуз на Франција.

Пуасон, кој на Светското првенство 2013 година освои бронзен медал во спист, почина во петокот.

Тој тренираше во канадското одморалиште Накиска, подготвувајќи се за престојните трки од Светскиот куп.

Скијачкиот сојуз на Франција не објави други детали.

 

 

 

13.11.2017 - 22:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа