„Торнадо“ во Србија - на автопат изненадно се спуштило небото, а еве што сториле возачите

На социјалните мрежи се појавивидео од страшното невреме, налик торнадо, кое вчера ја погоди Србија, забележао од автомобил кој среде ден се движел по автопатот Белград – Нови Сад.

Небото одеднаш се затемнило, а силниот ветер од левата страна прво ги натерал возачите да успорат, за на крајот целосно да запрат бидејќи од прашината не се гледало ништо.

Корисникот на Фејсбук кој ја објавил снимката пишува дека драмата се случила на 17 септември.

 

 

 

21.09.2017 - 14:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа