ТАЖНА ВЕСТ: Почина легендата на југословенскиот спорт

Тодор Тоза Веселиновиќ, легендата на југословенскиот спорт, почина на 87-годишна возраст во Атина, како последица на мозочен удар.

Тодор кој беше четирикратен најдобар стрелец во фудбалското првенство на некогашната Југославија, репрезентативец и селектор, остави огромна тага кај сите соработници, семејството и пријателите.

Има изиграно 196 натпревари и има дадено 126 гола.

Нека почива во мир.

 

 

 

18.05.2017 - 17:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа