Стружанец пазарел со фалсификувани пари

Стружанецот Ј.Ѓ. на возраст од 42 години, во маркет во Струга пазарел со фалсификувана банкнота од 1.000 денари.

МВР информира дека по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

13.08.2017 - 12:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа