Стравична сообраќајка за време на танцот на матурантите- една матурантка итно превезена во болница

Сообраќајна несреќа се случила денес околу 13 часот на аголот од булеварот Михајло Пупин во Нови Сад.

Во сообраќајката лесно е повредена матурантка, а во двата автомобили имало млади лица.

Сударот се случил додека во центарот на градот се одржувал „Танцот на матурантите“.

Според зборовите на докторите од Брза Помош, 18- годишна девојка се здобила со лесни повреди на главата.

Во сообраќајката настанала материјална штета, а во неа учествувале автомобили од марките „BMW“ и „Фолксваген“.

 

 

 

 

19.05.2017 - 20:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа