Стравичен судар на возови во Австрија: Вагоните излетале од шините, неколку загинати

Најмалку едно лице загина, а десетина се повредени во судир помеѓу два воза во југоисточна Австрија.

Несреќата се случу во Никласдорф. При судирот на возовите, еден од нив излета од шини.

Според австриските медиуми во железничката несреќа повредени се од 15 до 20 лица. 

 

 

 

12.02.2018 - 16:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа