Страотна несреќа во Скопје: Младо момче изгубило контрола и паднало во река

Во 14 часот и 25 минути вчера се случила страшна несреќа во Македонија кога младо момче паднало во река.

Полицијата информира дека во Секторот за внатрешни работи Скопје, од Градската општа болница “Свети Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден 21-годишниот Р.Ш. од скопското село Батинци, кој се здобил со тешка телесна повреда и тоа фрактура на лева клучна коска, при сообраќајна незгода во која управувајќи патничко моторно возило„Голф“ со скопски регистерски таблици излетал од коловозот и паднал во Маркова река.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје. Се работи на целосно расчистување на случајот.

 

 

 

13.03.2018 - 10:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа