Ставил кругови домат во саксија: Нема да верувате што се случило за две недели

Ретко кој не сака салата од домати за време на врелите месеци, а на еден Јутјуб канал може да се пронајде рецепт за чување на домати о домашна атмосфера и тоа без набавка на семки. Доволно е да “жртвувате еден домат“.

Освен домат, потребни ви се саксија и земја. Доматот треба да го исечете на кругови и да го оставите во земја, а за две недели тој ќе никне од земја.

Детални упатства погледнете на видеото:

 

 

 

01.08.2017 - 18:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа