Сопругот на Јелена знае зошто била убиена - нов чекор во истрагата

Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената ѕвезда на Гранд, на гробот на Јелена му кажале зошто е таа убиена, а тоа може да биде пресвртница во случајот кој нема решение една година.

Зоран за српските медиуми вели дека до него дошле информации дека Јелена била убиена поради трговија со органи. 

- Се изнаслушав се и сешто, ме обвинуваа, ме навредуваа, ми кажуваа теории,  вели Зоран за Телеграф.рс.

Тој вели дека не верува во ништо додека истрагата не заврши и убиецот не биде казнет за делото.

Инаку, Јелена беше брутално убиена на 2 април на насипот кај Борча во Црвенка.

 

 

 

18.05.2017 - 20:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа