Со пиштол и солзавец се заканувал на вработените - тешка кража во скопска обложувалница

На 17.06.2017 година околу 10.00 часот во спортска обложувалница на ул. „Џон Кенеди“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво. Сторителот со закана со пиштол и солзавец, со кој ги испрскал вработените,  од касите одзел непозната сума на пари и побегнал во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот. 

 

 

 

18.06.2017 - 12:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа