Снимен убиецот на Ивановиќ - полицијата го размотува клопчето

Во Косовска Митровица две камери го снимиле убиството на Оливер Ивановиќ. Полицијата на еден киломатар од местото на убиството нашла и запален автомобил.

Полицијата, како што пренесува српски Блиц, имала сознанија за автомобилот и сопственикот.

Се трага по сопственикот на возилото.

Инаку, обдукцијата покажа дека Оливер бил изрешетан со шест куршуми.

 

 

 

17.01.2018 - 08:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа