Следи продолжен викенд - остана уште еден неработен ден

До крајот на годината следуваат уште два неработни дена за сите граѓани, а дополнителное што се и продолжени викенди, што е супер детаљ.

Неработни се:

• 23 октомври (понеделник), Ден на Македонската Револуционерна Борба, што значи дека овој викенд имаме продолжен викенд.

• 8 декември (петок), “Св. Климент Охридски".

 

 

 

20.10.2017 - 18:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа