Скандал: Масовно труење со храна во касарна во Турција

Војниците сместени во касарната во Маниса, Турција се затруле од храна.

Имено 731 војник од касарната биле прегледани од доктор кој утврдил дека се работи за труење од храна, откако јаделе супе, ори, пилешко и јогурт.

Уапсено е 21 лице од персоналот кој е задолжен за снабдување со храна. Инаку во истата касарна на 24 Мај се случил сличен инцидент, а еден војник починал.

 

 

 

 

18.06.2017 - 15:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа