СЈО изврши претрес во домот на Канческа Милевска и Кирил Божиновски

Специјалното јавно обвинителство утрово изврши претреси во домовите на поранешната министерка за култура Елизабета Канческа Милевска и поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски, јавува ТВ 24.

 

Непознато е дали се вршат претреси за нова предистражна постапка и за што се работи. 

 

 

 

15.12.2017 - 10:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа