Силна олуја носела се пред себе - настрадале 4 лица во Аризона

Најмалку 4 лица настрадаа, а десетина се водат како исчезнати откако изненадна поплава ја погоди областа за капење во национален парк во американската сојузна држава Аризона.

Повеќе од 100 лица се наоѓале во таа област во саботата попладне кога силното невреме го погодила регионот.

Меѓу настраданите најмладо е едно дете.


BREAKING: At least 4 killed, 6 missing after flash flood tears through swimming hole near Payson, Arizona - KPHO

 

 

 

 

17.07.2017 - 10:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа