Шакира е денес заносна рускоса, но не било отсекогаш така - погледнете ја во 1992 година

Откако се појави на сцената, колумбиската пејачка Шакира, е претпознатлива по својот специфичен глас, но и по својата коса.

На почетокот од кариерата таа имаше шатирани прамени, а сега е целосна русокоса, иако самиот факт дека е од Колубија, многу е веројатно да има темна коса.

На Твитер е објавена фотографија од пејачката од 1992 година, на која таа има црна коса.

Погледнете како изгледа:

 

 

 

14.09.2017 - 09:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа