Револуција во фудбалот - голманот ги воодушеви сите, вакво нешто немате видено

Голманот на фудбалската репрезентација на Сирија, Ибрахим Алма стана хит на интернет поради еден потег на натпреварот против Кина.

25- годишниот Алмљ се подготвувал да ја одбрани топката од шеснаесетерец, меѓутоа наместо со нога тој топката ја удрил со рака, а потоа следува изненадување.

Погледнете:

 

 

 

15.06.2017 - 16:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа