Пронајдена бомба во Струга

На 17.06.2017 година околу 10.30 часот во Полициска станица во Струга, 53-годишниот В.Т.  од Струга пријавил дека на 15.06.2017 година во дворот од сопствената куќа пронашол една рачна бомба од непознато потекло. В.Т.  ја предал експлозивната направа на полицијата од Струга.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

18.06.2017 - 12:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа