Познат кардиолог открива диета: Ќе изгубите 10 килограми и ќе ги исчистите артериите

Со дебелината доаѓаат и останатите болести. Голема е веројатноста дека млади ќе добиете срцеви тегоби, дијабетис, срцев или мозочен удар, доколку сте дебели.

Познат светски кардиолог открил режим на исхрана која може да ви помогне во ослободувањето од килограмите.

Секое утро за појадок јадете житарици.

Ручек:

- варено јајце

- 1 тост

- чаша јогурт

Имајте две ужини, земете портокал или јаболка, а може и банана.

Вечера:

- варен зеленчук

- 1 тост

Овој режим трае  недели, со оглед на тоа дека и после режимот треба да се храните здраво. Јадете редовно, а само намалете ги оброците и исфрлете ја нездравата храна од секојдневието.

 

 

 

04.09.2017 - 12:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа