Повторно застанав на нозе што беше незамисливо поради силните болки, благодарејќи на овој рецепт

За сите оние кои патат од артритис и постојано се соочуваат со болки во зглобовите, кои понекогаш ги спречуваат дури и да станат од креветот постои решение. Жена која исто така се соочува со истиот проблем го открила рецептот, кој нејзе ѝ помогнал.

Потребно ви е.

1 син домат со средна величина

1 литар вода

Измијте го доматото и исецкајте го на кругови,па ставете ги во зовриена вода. Исклучете го шпоретот и оставете така додека водата не се излади, а потоа земете 760 милилитри од водатаи ставете ја во фрижидер. Оваа мешавина е за орална употреба, односно за пиење. Во преостанатата течност додадете 50 милилитри  маслиново масло и таа смеса ставете ја во фрижидер. 250 милилитри пијте наутро и нанесете на болното место, а 250 милилитри пијте попладне и пред вечерата.

 

 

 

11.12.2017 - 23:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа