Попладнево многу потреси - земјотреси од 4,7 степени низ светот

Попладнево низ светот се регистрирани голем број потреси. Се тресат и Балканот и Европа, а последниот потрес е регистриран во Турција, со јачина од 2,7 по Рихтер.

Попладнево потрес од 4,6 степени е регистриран во Мексико, потрес од 4,2 степени на Барбадос, а 4,7 во Авганистан.

Посилен потрес од 3,1 степени е регистриран во Грција, со епицентар во Атина.

Се тресе и Кипар, а последниот потрес е со 2,9 степени по Рихтер.

Се надеваме тлото ќе се смири.

 

 

 

18.05.2017 - 17:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа