Почна да го сече тестото во ленти, кога ќе видите што направи веднаш ќе истрчате во кујна

Ќе се сложите со нас кога ќе кажеме дека нема човек кој не сака слатко. Повремено треба да се јаде и нешто слатко бидејќи таквите намирници го потикнуваат ендоргинот кој испраќа сигнали на задоволно тело. Токму поради тоа обожаваме да гледаме како се прават разни специјалитети, било да се работи за солено или слатко. 

Во продолжение погледнете како се прави помфрит од јаболка. Да, добро прочитавте! Потребни ви се само неколку состојки и само половина час време. 

 

 

 
 
20.10.2016 - 20:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа