Ова е венчаницата која Каролина Гочева ја избрала за својата свадба

Нашата најпопуларна поп-пејачка конечно денеска ќе го изговори судбоносното „да“ на својот избраник Михаил Корубин.

Во венчаница купена од  Италија, поп-пејачкта Каролина Гочева денеска се  мажи пејачката. И покрај претпоставките дека свекрвата Лиле Корубин која е истакнат моден дизајнер, би можела да и ја дизајнира венчаницата, сепк поп-ѕвездата ќе носи дизајн од Италија.

ССе зборува дека свадбената веселба ќе биде под шатори, надвор од Скопје, наводно во близина на Општината Петровец. Поп-пејачката мислела на сè, па ангажирано е и обезбедување, кое  ќе го чува просторот за да не може да се фотографира.

Каролина пред две недели направи моминска вечер на која беа поканети нејзините најблиски другарки, но и колешки од естрадата. 

 

 

 

23.09.2017 - 12:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа