Ова е најубавата грчка плажа, со кристално чисти води (ФОТО)

Плажата Seitan Limania во Грција е една од понепознатите плажи, која се наоѓа на островот Крит.

Според весникот greece10best, ова е најубавата грчка плажа  која се наоѓа на два километри од градот Хања.

Водите на оваа плажа се кристално чисти, а многуте карпи околу неа и дивата флора придонесуваат за оваа прекрасна глетка.

 

 

 

 

 

17.07.2017 - 16:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа