Од рано наутро многу земјотреси - тлото се тресе на Балканот

Многу потреси од рано утринава се регистрирани на Балканот и во Европа. Последен потрес е регистриран во Босна, со епицентар во Сараево и јачина од 2,9 степени по Рихтер.

Потреси има и во повеќе делови на Турција, а последниот е регистриран во Газиантеп со магнитуда од 2,2 степени по Рихтер.

Земјотреси има и во Италија, последниот е во Рим со јачина од 3,2 степени.

Се стресе и Кипар, а потресот бил со јачина од 2,3 степени по Рихтер.

Се надеваме потресите ќе запрат.

 

 

 

19.05.2017 - 10:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа