Новитет кој се чекаше - Јутјуб го подготви она што го чекавме со децнии

Чутјуб конечно додаде краток приказ на видеа (thumbnail previews) на десктоп верзијата од својот сервис. Корисниците сега ќе можат да добијат приказ на видео содржината во траење од три секунди.

Ова засега работи само на одредени пребарувачи и не е достапно за мобилна верзија.

Еве како изгледа:

 

 

 

 

18.07.2017 - 10:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа