Никола ја загуби битката- утрово почина

30- годишниот Никола Турек од Белград кој ноќта помеѓу среда и четврок, девојката го прободе со нож им подлегна на повредите утрово во болница во Вараждина.

Иако неговата девојка му задала најпрвин убодни рани, тој загубил многу крв, па на одделението за интензивна нега неколку дена се борел за живот.

Инцидентот се случил откако Никола се скарал со поранешната девоја при што дошло до физички напад, зошто таа не можела да го поднесе раскинувањето.

Никола бил претседател на „Мотоклуб„ кој е познат по хуманитарни акции кои помагаат на деца.

Веста за неговата смрт ја објавиле неговите пријатели кои во голем број се простуваат од него на социјалните мрежи.

 

 

 

 

 

17.06.2017 - 17:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа