Невидена лудост - довел крокодил од 6 метри на плажа и пуштил деца да си играат со него (ВИДЕО)

Лудостите со крокодилите во последно време се многу чести.

Она што се случило на плажа во градот Анапа, буквално е за рубриката „верувале или не“.

Човек донел крокодил на поводник и дозволил деца да си играат со него.

Човекот бил уапсен, бидејќи полицијата ги видела снимките на друштвените мрежи, а се претпоставува дека тоа го правел со цел да стекне лична корист.

Крокодилот го чувал во мал аквариум во својот дом. После овој инцидент, кој за среќа завршил без последици, жиотното е однесено во зоолошка градина.

Погледнете го застрашувачкото видео:

 

 

 

17.07.2017 - 11:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа