Немало средба Заев-Мицкоски-Џафери

Премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ немале средба со Талат Џафери. 

Пратеничките групи во Собранието на Република Македонија, пред почетокот на седницата за законот за употреба на јазиците, одржале координативни средби на кои присуствувале и лидерите на нивните партии, но заедничка средба Заев-Мицкоски-Џафери немало.

Седницата ќе започне секој момент, пратениците веќе влегоа.

 

 

 

14.03.2018 - 13:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа