Не игнорирајте - ако имате профил на оваа мрежа, веднаш избришете го

Иако падна во заборав, една друштвена мрежа може да ви создаде големи проблеми. Интернет експертите повикуваат корисниците на некогаш популарната мрежа МајСпејс итно да ги избришат профилите кои не ги користат, за да не се соочат со непријатна повреда на приватноста. МајСпејс беше популарен пред десетина години, но набрзо ја изгуби битката покрај Фејсбук и Твитер.

 

 

 

 

20.07.2017 - 16:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа